Return to Skip Menu

Main Content

جمعه ١٥ اسفند ١٣٩٩

ما باید تحقیق را در کشور با توجه به نیازهاى آن هدف دار کنیم و پژوهش ها را در جهت نیازهاى کشور قرار بدهیم. مقام معظم رهبری


  چاپ        ارسال به دوست

پژوهشگر برگزیده

عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج به عنوان پژوهشگر برگزیده جشنواره بین المللی فارابی انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هشتمین جشنواره بین‌المللی فارابی با حضور رئیس‌جمهور، معاون علمی‌ و فناوری رییس‌جمهور و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، «دکتر ابوذر فتاحی زاده» عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه یاسوج بعنوان برگزیده اول بخش جوان حوزه سیاست و روابط بین الملل در جشنواره فارابی انتخاب و از رئیس جمهور لوح تقدیر گرفت.

آقای فتاحی زاده با رساله دکتری خود تحت عنوان«سیاست خاطره و جنگ در ایران: از جنگ‌های ایران و روس تا جنگ جهانی دوم» در جشنواره فارابی شرکت کرده بود که علاوه بر لوح تقدیر رئیس جمهور، لوح تقدیر آیسسکو، یونسکو، بنیاد ملی نخبگان، یادمان جشنواره و جایزه نقدی را نیز دریافت کرد.

در طول هفت دوره گذشته جشنواره فارابی، در بخش جوان گروه علوم سیاسی، به هیچ برگزیده‌ای رتبه یک و دو تعلق نگرفته و برای اولین بار است که رتبه یک در گروه علوم سیاسی به یک پژوهشگر اعطا می شود.

در این دوره معیارهای داوری سختگیرانه‌تر شده و این موضوع باعث شد در بخش جوان ۱۲ گروه علمی این جشنواره، تنها ۴ برگزیده بیشتر وجود نداشته باشد و این خود نشان از اهمیت جایزه دریافتی این عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج دارد.

روابط عمومی دانشگاه یاسوج این موفقیت را به آقای دکتر فتاحی زاده،گروه علوم سیاسی دانشگاه یاسوج و جامعه دانشگاهی تبریک عرض می نماید.


١٣:٤٩ - 1395/12/03    /    شماره : ٢٥٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٧٩خروج